Bublinky lepší než v šampaňském – máte rádi šumivá vína? Dopřejete si skleničku alespoň na Silvestra, i když alkoholickým nápojům zrovna neholdujete? Oxid uhličitý ve víně má zvláštní schopnost vybudit naši pozornost a zlepšit vnímání samotného prožitku z popíjeného nápoje, a něco podobného prožíváme ve vířivé lázni. Tentokrát sice nejde o oxid uhličitý, ale i vzduchové bubliny dovedou lépe rozproudit krevní oběh, promasírovat pokožku a stimulovat reflexní body – nervová zakončení po celém těle. Nejintenzivnější je to zejména v tříslech, hýždích, na břiše a na ploskách chodidel.
Éterické oleje – vonné esence se do vířivek přidávají zcela záměrně, aby zlepšily relaxační proceduru a posílily naše zdraví. Je to svým způsobem obdoba éterických rostlinných olejů do aromalamp, které mají provonět byt a zlepšit náladu. Ve vířivé lázni působí tyto vůně s mocnější intenzitou, je to dáno zejména teplotou vody a jejím zvýšením odpařováním.
Záporné ionty – vířivá lázeň tak trochu připomíná přirozený přírodní proces uvolňování záporných iontů z vodních rezervoárů. Ten je nejsilnější obvykle u tekoucích vod, jako jsou potoky, říčky, řeky a zejména vodopády. Záporné ionty jsou nesmírně důležitým antioxidantem, který oddaluje stárnutí a navrací mladost nejen pokožce, ale zejména vnitřním orgánům. Dostatek záporných iontů naleznete i ve volné přírodě, ale hlavně tam, kde je zvýšená vlhkost vzduchu, například v lesním porostu. Kladné ionty naopak zvyšují oxidaci organismu, urychlují stárnutí a velmi výrazně oslabují organismus. Ty se vyskytují hlavně ve městech v blízkosti silnic, ale i v obchodních centrech, v kancelářích a v místech, kde je zvýšený elektrosmog, např. u počítačů, tiskáren a kopírek. Kladné ionty se také vyskytují v blízkosti syntetických materiálů, jako jsou koberce, výrobky z plastu, oděvy ze syntetických tkanin apod.
Published by