Už od malička vás rodiče učí, abyste se nebavila s cizími lidmi, nechodila sama parkem pozdě večer, prostě byla jednoduše opatrná.
Přitom, i když budete chodit do kurzů karate, nikdo vám nezaručí, jak zareagujete ve chvíli, kdy vás někdo napadne ze zadu. Navíc může mít u sebe zbraň. V takové situaci můžete ztuhnout a bude vám všechno, co jste se naučila naprosto k ničemu.
Právě proto se vyrábí paralyzéry, které jsou malé a chytré zároveň. Jde vlastně o malý, poměrně lehký kapesní transformátor, který napětí vnitřního zdroje (obvykle 9V baterie) dokáže přeměnit na výboje o síle i několik set tisíc voltů.
Pak si útočník velmi rychle rozmyslí, jestli vás napadnout znovu. Taková rána proudem není nic příjemného.
Princip použití
Elektrody přístroje se ale musí dostat do kontaktu s tělem protivníka na vzdálenost 1-1,5 cm. To v praxi znamená přitisknout a stisknout spínač.
Paralyzér naprosto bez problémů probije koženou bundu, svetr nebo jiné tlusté vrstvy oděvu. Nikdy se s ním nepředvádějte, ale využijte moment překvapení ve svůj prospěch. Největší šance přichází, když se vás bude útočník snažit uchopit. Místa, na která by pak vaše odplata měla směřovat je především oblast rozkroku, ramen, beder, slabin, atd. Oblast krku a hlavy je dle návodu výrobce zakázána, ale když vám skutečně půjde o holý život, asi ohledy brát příliš nebudete.
Už pohled na problikávající přístroj může potenciálního násilníka odstrašit. Musí vidět, že se jej nebojíte použít.
Vždy jej noste při sobě tak, abyste jej mohli ihned uvést do provozu. Nejlepší místo je v kapse vaší bundy nebo na dostupném místě v kabelce.
Kromě lidí se můžete bránit také divoké zvěři, která má panický strach z elektřiny.
Každý člověk se potřebuje cítit v bezpečí, a pokud vám k tomu takovýto přístroj pomůže, pořiďte si jej. Přesto dodržujte výše uvedené zásady, které vám pomohou vyhnout se útočníkům. Například dobrý doprovod zmůže opravdu hodně.
Published by