Někdy stačí tak málo a řešení má skvělé výsledky

Na přelomu zimy a jara tělo skutečně často bojuje s únavou a nedostatkem energie. Není divu, dlouhá zima pomalu z nás vyčerpala všechny zásoby a my s radostí očekáváme první sluneční paprsky, které začnou ze spánku probouzet všechno potřebné pro další životní běh. Je pravdou, když do jídelníčku zařadíme více sacharidů, ovšem takových, co se nachází ve vláknině nebo v potravinách s nízkým glykemickým indexem, tak uděláme jen dobře. Tudíž tělu prospěje ovoce, zelenina, obiloviny, různá semínka, ořechy, luštěniny, ale také různé klíčky, které jsou skutečně cenným pokladem pro naše tělo.

soja

Na jídelníček zařadíme sóju

Ještě lépe, samotné sojové klíčky, jelikož jsou nositelem cenných a zdraví prospěšných látek pro náš organismus. Je pravdou, že si je můžeme snadno zakoupit naložené v nálevu, ale daleko lepší je si je vypěstovat a konzumovat je v syrovém, ale přirozeném stavu. Tento zdroj je pak nejlepším, co jen můžeme tělu poskytnout. Přitom nepotřebujeme k tomu žádné extra velké nářadí nebo dokonce zeminu a prostor. Stačí semínka, klíčící nádoba a voda. O zbytek se postará samotná příroda.

soja růžičková

Proč klíčit?

Zdroj vitamínů, minerálů, esenciálních aminokyselin máme zkrátka po pár dnech po ruce. Nemusíme vyhledávat obchody, kde se hotové klíčky prodávají. Zde máme jistotu čerstvého zdroje a především pravidelného, jelikož si je můžeme nechat naklíčit kdykoliv a nerozhoduje o tom ani doba, ani venkovní teplota a natož roční období. Klíčky se tak dají pěstovat z různých zdrojů a prakticky stále. Dodávají nám přirozenou energii, jelikož tělo vlastně získá ihned velmi cenný zdroj látek a nemusí se je vytvářet dlouhou dobu z přijímané stravy. Navíc se v tomto procesu snadno obnovují tkáně a podporuje se imunita, která je skutečně po zimním období velmi oslabena. Klíčky je lepší konzumovat v syrovém stavu, abychom nezničili nic z podstatných a zdraví prospěšných látek. Na druhou stranu bychom neměli konzumaci přehánět, stačí každý den v malých dávkách.

Posted in Nezařazené

Published by