Počkej, jen si vyfotím jídlo

Věta, kterou dneska zaručeně uslyšíte kdekoliv, kde jídlo vypadá alespoň trochu slušně a nebo alespoň dostatečně zajímavě na to, abyste si potom mohli vyměňovat pocity se svými přáteli o jeho nedostatečné chuti. Je to příznak závislosti? Bezesporu. Je jediným? Ale vůbec ne! Je jich daleko více!
 dívka u tabule
1)      Neustále si kontrolujete mobil
Přiznejme si to, zas tak žhavé to nebude – tedy alespoň drtivou většinu času, co vám někdo píše na sociálních sítích nebo v emailu. Samozřejmě, pokud je to součástí vaší práce, tak to je holt riziko povolání, že si vezmete část zvyku sebou domů. Ale sedět venku s přáteli a neustále ťukat do mobilu, to už je velmi za čarou. Samozřejmě, nejčastější argument těch největších závisláků = „Stejně jsou všichni na mobilech“, je úplně vedle, protože možná je ta chyba například v tom, že nejste až tak zajímavý a radostný společník, jak si myslíte nebo jak vystupujete na sociálních sítích.
 panáček s cedulkou
2)      Když se vám mobil vybije nebo rozbije, máte pocit, že jste úplně ztracení
Jedna z velkých ran a následně také i jeden z hojivých účinků. Jakmile se nemůžete podívat na mobil, kolik je hodin nebo kdo vám píše nebo jestli se něco děje, tak se najednou nacházíte, jak chodíte kolem dokola židle a hrajete si se špagátem. Ne, zas tak strašné to nebude, ale určitě to není nic příjemného, protože v mobilu zkrátka máme úplně všechno a ztratit ho bez náhrady? Naprosto nepřijatelné – už jen proto, že všichni ostatní mobil mají a vám pohled na ně nijak neusnadňuje léčbu.
 
3)      Máte nutkání
Znáte takové to chvění v prstech, když vidíte něco směšného nebo vtipného, stisknout to tlačítko sdílet? Nebo nahrát? Úplně to ve vás vře, když vidíte zase nový vtip s miniony, zrovna když je online vaše kamarádka, maminka na mateřské? Tak je to jasné, jste magor. Psychologie nám ukazuje, že lidé, kteří mají nutkavou potřebu neustále něco sdílet, komentovat nebo se k něčemu jakkoliv vyjadřovat bez možnosti jim zavřít pusu = tedy online, výrazně a kriticky strádají nedostatkem pozornosti ve svém reálném a uzavřeném kruhu rodinném a lidí blízkých.
 
 tlačítka klávesnice
Takže příště, až si půjdete někde sednout s přáteli, zkuste si nechat mobil doma. Je to hrozná řehole, ale přece jen se budete bavit lépe, věřte nám.

Posted in Www

Published by